Otázky a odpovědi

Prohlédněte nejčastější otázky a naše odpovědi. Pokud byste zde nenašli odpověď na Vaši otázku, klidně se nás zeptejte.

Můžu přijít, i když jsem nikdy nic takového nedělal/a?

Ano, žádný problém.

Může Emoční fitness CZ dělat každý?

Existuje několik kontraindikací. Nebereme těhotné ženy, nemocné infekčními chorobami ani pacienty psychiatrické léčby.
Doporučujeme také přečíst článek Naše akce nejsou pro všechny.

Zvládnu to?

Nejde o sport ani o výkon. Akce je sice velmi intenzivní, ale účelem není Vás zničit. Intenzita je individuální a je možné ji přizpůsobit zdravotnímu nebo psychickému stavu. Odpověď je tedy "ano".

Odkud to pochází? Kde se vzal Emoční fitness CZ?

Emoční fitness CZ je projekt Magdalény a Nishkama, zaměřený na intenzivní práci s emocemi. Jako hlavní techniku používáme společenskou AUM meditaci, vyvinutou v Osho Humaniverzitě, což je mezinárodní centrum pro osobní růst, terapii, spiritualitu, profesní rozvoj a výuku terapeutů. Bylo založeno Veereshem v r. 1978 a inspirováno Oshem. Jeho filozofickým cílem je "práce s lidmi pro lepší svět". Humaniverzita má hlavní sídlo v Holandsku a několik poboček v dalších zemích.

Slyšel jsem o akcích Emoční fitness v Bratislavě (Londýně, USA aj.). To je ono?

Pokud v názvu není přípona CZ, jde o něco jiného. Mnoho lidí používá přitažlivý název Emoční fitness pro své vlastní aktivity. Nejsme s nimi spojeni a nemůžeme se k jejich aktivitám vyjadřovat. Všechny naše akce najdete vždy na těchto stránkách a jinde je poznáte podle přípony CZ.

Není to nějaká sekta?

Ne. Rozhodně nechceme ani nemáme v plánu Vás manipulovat. Svoboda patří do našich základních hodnot. A samotná akce vlastně slouží k lepšímu poznání sebe sama, lepšímu kontaktu se svým vnitřkem a k rozvíjení skrytých talentů. Po akci se budete cítit mnohem svobodnější a mít více síly patřičně naložit s vnější manipulací. Rozvinutá emoční inteligence Vám pomůže lépe rozpoznat triky manipulátorů.

Pomůže mi to vyléčit mou nemoc?

Emoční fitness CZ má blahodárné účinky na mnoha úrovních, ale nejsme doktoři. Přestože jsou akce prospěšné pro zdraví a mobilizaci sil organizmu, nemůžeme nic takového zaručit. Naše kompetence jsou omezené. Neléčíme nemocné. Máte-li vážný zdravotní problém, doporučujeme vyhledat odborníka.

Je možno přijít pouze na odpolední část od 14:30?

Akce Emoční fitness CZ je skutečně intenzivní a nebylo by dobře podcenit přípravu, zvlášť v případě nováčků. Z tohoto důvodu je odpolední program celodenní akce jen pro ty, kteří už celou akci alespoň jednou absolvovali v minulosti. Dřive jsme zkoušeli brát nové lidi i na odpoledne, ale neosvědčilo se to. Nechceme, abyste byli ochuzení a naopak máme zájem, aby akce pro Vás měla co největší přínos.

Jak celý den probíhá?

Celodenní Emoční fitness CZ má 3 části:

  • Dopoledne se všichni seznámíme, probereme trochu teorie o emocích plus vyzkoušíme cvičení zaměřené na tělo, pohyb, mentální a psychickou stránku.
  • Během přestávky na oběd mají účastníci rozdělení do malých skupin jednoduché zadání na téma emoce. Dopolední program bývá pokaždé trochu jiný, mívame i různá témata na polední sdílení. Hlavní záměr je vytvořit prostor důvěry a celkově se rozhýbat.
  • Odpoledne je hlavní část programu, která trvá zhruba 3 hodiny v kuse. Jde o intenzivní průchod jednotlivými emocemi ve skupině. Před tím děláme přípravu a vše podrobně vysvětlujeme. Po programu je lehké občerstvení, čas na sdílení, zpětnou vazbu a výměnu kontaktů mezi účastníky.

Mohu na akci fotit?

Pořizování fotografií, audio nebo video záznamů během cvičení a meditací není povoleno. Chráníme soukromí našich účastníků. Občas děláme záznamy a fotíme pro naše propagační účely (ve vyhrazeném místě a čase), avšak pouze se souhlasem osob, kterých se to týká. Chcete-li dělat své fotky, např. během přestávek nebo po skončení, respektujte prosím přání přítomných lidí.

Mohu přivést kamaráda? Ten by to potřeboval.

Ano, samozřejmě! Budeme rádi, když s našimi akcemi seznámíte své známé. Je to přirozená cesta propagace, mnohem lepší než standardní reklama. Akce je společenská, proto bude s větším počtem lidí větší zábava. Za každého nového účastníka Vám proto dáme slevu na akci, pokud Vás uvede na své přihlášce. Máme zájem o nové otevřené lidi, kteří mají motivaci a odvahu něco ve svém životě změnit.

Mám obavu z koronaviru. Jaká jsou rizika na akci?

V období pandemie jsou rizika vyšší. Toto riziko jsme se rozhodli podstoupit a každý účastník souhlasí za sebe s aktuální mírou rizika. Na akci přicházíme do těsného kontaktu se všemi přítomnými v uzavřeném prostoru. Nevyžadujeme test, ale spoléháme na zodpovědnost jednotlivých přihlášených. V případě, že si při registraci nebo během akce všimneme příznaků nebo projevu nemoci, zakročíme a zájemce nebude vpuštěn dál do sálu a prostor, kde se pohybují ostatní. To se týká nejen koronaviru, ale i dalších nakažlivých nemocí. Máme účastnické podmínky, ke kterým se písemně zavazuje každý účastník. Ty obsahují prohlášení o osobní odpovědnosti a o tom, že daná osoba aktuálně nemá žádnou nakažlivou chorobu. Více informací o COVID-19 najdete na stránkách ministerstva zdravotnictví ČR koronavirus.mzcr.cz
Další riziko souvisí s tím, že vláda může zavést nová opatření, která zabrání konání akce. Pokud by k tomu došlo, vrátíme všechny zaplacené zálohy přihlášeným, případně je převedeme na další termín.

Máte další otázky?

Pošlete nám zprávu nebo zavolejte. Kontakty jsou tady. Nebo se ještě podívejte na naší facebookovou stránku, kde průběžně publikujeme novinky a zajímavé informace.


Odkazy

Naše akce najdete na stránce termíny a také na stránkách našich partnerů:

letacek.cz

 

 

Nejbližší akce:

Letacek.CZ
Píšeme taky články pro Letacek.CZ - portál pro osobní růst a transformaci. Najdete tam mimo jiné katalog kurzů a seminářů od mnoha pořadatelů, individuální konzultace a inzerci.